Kam investovať 10000 eur

684x

V dnešnej dobe nie je 10 000 eur žiadne bohatstvo. Napriek tomu sa dá s týmito peniazmi urobiť aj niečo iné, ako ich uložiť do vankúša. Vďaka správnemu investovaniu a vloženiu peňazí do výnosných obchodov dokážete sumu niekoľkokrát znásobiť. Preto neschovávajte peniaze vo vankúšoch alebo na bankových účtoch, ale rozumne investujte. 

Podielové fondy sa stále oplatia

Investovať do podielových fondov môžete s menšími sumami a bez toho, aby ste sa museli báť rizika straty. Ak sa vám nechce fungovanie jednotlivých fondov študovať a prácne zisťovať ich výnosy, obráťte sa na finančného poradcu z mimo bankovej oblasti. Prečo mimo banky? Z vlastnej skúsenosti vieme, že bankoví pracovníci sú tlačení k tomu, aby predávali to, čo je momentálne nepredajné. Vybrať si môžete z rôznych typov fondov podľa výšky rizika a zisku. Najmenej rizikové sú fondy peňažného trhu, stredné riziko nesú dlhopisové fondy a zmiešané fondy. Riziko straty, ale aj najväčšieho výnosu so sebou nesie investovanie do akciových fondov. 

Drahé kovy sú už roky istotou

Ďalšou z možností investovania 10 000 eur je kúpa drahých kovov. Najvýhodnejšia je investícia do zlata, ktorého cena už niekoľko rokov utešene rastie. Zároveň je zlato vhodným spôsobom ako bojovať proti inflácii. Zlato môžete nakupovať priamo, napríklad vo forme mincí, alebo do neho investovať prostredníctvom nízkonákladových fondov. Pozor si však musíte dávať na to, že zlato má z dlhodobého hľadiska veľké cenové výkyvy. Je preto potrebné sledovať jeho cenu a predať ho v správnom období. Napriek tomu patrí zlato medzi investične najstabilnejšiu komoditu na svete

investovanie do zlata

Obrovské zhodnotenie kryptomien

Veľmi populárne sa stáva investovanie do kryptomien. Vedeli ste, že pred tromi rokmi mala najznámejšia kryptomena bitcoin dvadsaťkrát nižšiu hodnotu? Preto investorov do virtuálnej meny neustále pribúda. Tento trend rastu pokračuje i v tomto roku. Vyzerá to tak, že v budúcnosti budú kryptomeny ponúkať ako formu investovania aj banky. Nie je na škodu ich predbehnúť a zakúpiť si niektorú z virtuálnych mien. Dokonca aj odborníci sa zhodujú, že by potenciálni investori nemali čakať a treba kupovať, čo najskôr. Výhodou investovania do virtuálnych mien je to, že môžete začať s menším kapitálom a kryptomenu postupne dokupovať. Stále však ide o nedostatočne preskúmanú oblasť investovania, ktorá so sebou nesie riziko kolísania výnosovej miery. 

Umelecké diela nikdy nestratia svoju hodnotu

Myslíte si, že umeniu absolútne nerozumiete? Nevadí. Dajte si poradiť od odborníkov a oslovte obchodníkov s umením. Najrozumnejšie je investovať do obrazov. Nielenže vám doma bude visieť unikátne dielo, ale rokmi navyše získa na cene a vy ho môžete so ziskom predať. Obrazy začínajúcich umelcov nie sú drahé, ale majú veľký potenciál rastu hodnoty. Samozrejme, že riziko nesie i tento spôsobom investovania. Napriek tomu je badať nárast záujmu kupovania obrazov od investorov z Ruska a Blízkeho východu, ktorí po obrazoch priam prahnú. Podobným spôsobom ako obrazy môžete nakúpiť napríklad aj víno, zberateľské predmety či dokonca historické hračky. Treba mať len šťastie, natrafiť na výhodnú ponuku a predmety následne po čase predať so ziskom. 

kami investovať? do umenia