MÔJ PRÍBEH

"Ak chce človek uspieť v čomkoľvek, nikdy sa nemôže vzdať, inak bude v budúcnosti ľutovať, ze to nikdy neskúsil."

 

Ako to celé začalo

ČASŤ PRVÁ - minulé tisícročie

 

Písal sa rok 1977 keď som sa narodil v Bratislavskej pôrodnici mojim rodičom, ktorý boli radi že som prišiel zdravý do kolektívu k ich dcére Monike, teda aspoň dúfam že to tak bolo 😁.

Bezstarostné detstvo som prežil na dedine a väčšinu času sme sa ako každé deti venovali športu a šanteniu v prírode. U nás vo Veľkom Grobe prevládal futbal, cez zimu hokej a ak zostával čas aj na niečo iné, radi sme niečo vyviedli ako správny chalani..

K počítačom som sa prvýkrát dostal už na základnej škole v Pustých Úľanoch a odvtedy som tušil, že toto bude moja ďalšia záľuba okrem futbalu. Ako plinuly roky, stále viac sa objavovali rôzne články a informácie o tom, ako nám môžu počítače v budúcnosti zmeniť život. Samozrejme sa všade písalo len o pomoci, nikde sa nepísalo že nám múžu časom počítače aj škodiť, ale mňa to vsetko fascinovalo až natoľko, že akonáhle som dostal nejaké autíčko na baterky alebo inú mechanickú hračku, vždy trvalo asi 1 deň, kým som sa mu nepozrel na zúbky. Bohužiaľ som zistil, že servisný technik zo mňa asi nebude, lebo čo som rozobral, to už nešlo zložiť späť.. 😒

AAAAle to ma neodradilo od môjho cieľa až som sa konečne dočkal, resp. mi priniesol Ježiško môj prvý počítač DIDAKTIK M. Myslím že ani SNICKERS som nepotreboval na to, aby moje dni mali 25 hodín a konečne som nielen sníval o tom, že raz budem pracovať na počítači, ale už sa mi moje sny začali plniť. Bol sompripravený a zapálený nasávať nové informácie ako nikdy predtým.

 

ČASŤ DRUHÁ - generácia Y

 

Ešte pred vojenskou službou sa mi podarilo zamestnať v Seneckom Zdroji, čo bola pre mňa veľká skúsenosť. Nebolo veľa firiem, ktoré si v roku 1995 mohli dovoliť nakupovať "PERSONAL COMPUTER" čiže osobné počítače a ja som mohol byť pri tom a učiť sa od vtedajších odborníkov, ktorí k nám prišli inštalovať plechovú skrinku za 250 tisíc korún slovenských a že ich bolo ako šafránu.

Po vojenskej službe som prešiel rôznymi IT spoločnostami, ale stále som hľadal stratenú ATLANTÍDU, kde si budem vedieť menežovať a riadiť svoj pracovný čas sám. Podnikať nebolo úplne bežné, takže som chodil do práce a svoj volný čas som venoval počítačom a ich inštaláciám. Vačšinu mojich zákazníkov tvorilo moje okolie a známi.

O marketingu a získavaniu zákazníkov som ani len nechyroval....

ČASŤ TRETIA - raketová kariéra

 

Prvú naozajstnú prácu, ktorá mi dala do môjho profesného života pevné základy bol bankový sektor. Prešiel som si technickou podporou a končil som na regióne Trnava, kde som mal na starosti všetky pobočky v Trnavskom regióne a staral som sa o zamestnancov od výmeny myši až po výmenu a inštaláciu nových technológii a servrov. Táto práca mi dala najviac z technického pohľadu, ale cítil som že ma práca nenapĺňa a nerobím na seba ale na druhých + som strácal kontakt s ľudmi a realitou....

Preto som sa rozhodol posunúť ďalej a prijal som ponuku finančného sektoru, kde som sa prepracoval na pozícii IT manažéra. Mal som na starosti 3 technické oddelenia 15 ľudí v tíme + som sa začal venovať IT bezpečnosti, čo bolo v tej dobe pomerne nová neprebádaná oblasť. V IT bezpečnosti som po dvojročnom štúdiu získal certifikát IT security manažéra a tieto moje skúsenosti som implementoval vo svojej práci s veľkou radosťou.    

Teda až dovtedy, keď príde ten zlom, keď človek začne premýšľať o živote, o prioritách a o tom, prečo sa to musí stať práve jemu. Aktívne som športoval a pri opakujúcich sa bolestiach som navštívim lekára. Po stanovenej diagnóze som s odstupom času prešiel do STATUSU Invalidného dôchodcu.

STOP!!! ale takto to nemôže predsa skončiť!!!!

povedal som si a začal som sa sebe intenzívne makať. Diéty, zmena hektického životného šťýlu, plánovaný relax a oddych. Tu nastal veľký zlom a ani na sekundu som nezaváhal keď som z poslednej mojej práce (IT sektor) dával výpoveď, keďže som nebol schopný viac pracovať ani jeden mesiac tak, aby som nenavštívil lekára aspoň 3-4 krát do mesiaca... kontrola-vyšetrenia-testy a opäť kontrola...  

 

ČASŤ ŠTVRTÁ - už podnikám naozaj!!!

 

Tak a pustil som a do podnikania, keďže som bol rok na PN-ke, mal som času dosť a hlavne som si utriedil všetky myšlienky a som presvedčený že správnym smerom, keďže podnikanie trvá až doteraz už viac ako 12 rokov, stále ma to baví a hlavne uživí mňa, mojich zamestnancov a aj naše rodiny. Jedna z oblastí ktorej sa venujem a prerástla z jedno-osobovej živnosti na firmu s  r.o. ( Bez hmyzu SK s.r.o )

Mimo práce som workoholik, čiže od začiatku som venoval veľa času firme a zákazníkom, ale v druhom rade ešte viacej času som obetoval vzdelávaniu.  Myslím si že celoživotné vzdelávanie je nevyhnutnou súčasťou spokojného života a triezveho nadhľadu vo všetkých oblastiach. 

Učím sa od úspešných ľudí v marketingu a informačných technológiách nielen u nás ale aj vo svete. S vášňou chodím po inšpirácie mimo európu. Najdlhšia cesta za novými inšpiráciami ma priviedla až do ďalekej Číny. Písal sa rok 2016 a veľmi rád na ňu spomínam. Táto služobka síce nesúvisela s marketingom, ale naopak smerovala za poznaním  nových technológi. Zároveň mi dala oveľa lepší prehľad ako to vo veľkom svete chodí ak si človek za niečím ide, má veľkú šancu že bude raz úspešný, len je potrebné vytrvať a nevzdávať sa

 

ČASŤ PIATA - prítomnosť

 

V roku 2017 sa mi konečne podarilo nastaviť všetky firemné činnosti a procesy tak, že ak nie som v kancelárii, môžem sa spoľahnúť, že všetko "frčí" ako má.

Ďakovať za to môžem svojim kolegom, novým technológiám a novým poznatkom v marketingu. Moje ročné náklady na vzdelávanie v tejto oblasti vysoko presahujú tisícové čiastky. Zároveň by som ale nevedel sedieť len niekde na káve a preto som založil s mojim priateľom a zároveň aj fitness trénerom ďalšiu spoločnosť AR partners s.r.o., ktorá sa venuje predaju elektronických produktov ako sú kurzy, video-školenia, zdravá výživa.

Mojim cieľom je zostať aktívny po celý svoj život a pracovať na tom, čo ma napĺňa a preto by som rád ponúkol svoje skúsenosti každému, kto bude mať záujem a bude mať chuť počúvať nejaký príbeh jedného bežného smrteľníka, ktorý síce veľa toho nenahovorí, ale ak sa jedná o počítače a podnikanie, nevie kedy má prestať.

Tak to je asi v skratke môj skromný životný príbeh, v prípade ak vás zaujal, alebo ste sa v ňom našli a máte čo povedať k podnikaniu, budem rád ak sa pridáte do našej uzavretej skupiny na FACEBOOKU, kde si môžeme navzájom radiť a spoločne sa vzdelávať a posúvať vpred.

Práci česť a robote pokoj !!!

ČASŤ ŠIESTA - poďakovanie

 

Aby som nezabudol, nie vždy len pracujem a riešim samého seba, vždy sa snažím nájsť kompromis medzi prácou a súkromím.

Vždy sa snažím môj mini voľný čas tráviť intenzívne s ľuďmi, na ktorých mi záleží a ktorí patria neodmysliteľne do môjho života. Či už sú to rodičia, priatelia, ale hlavne sú to moje deti a moja skvelá manželka Martinka💕 . Vážim si ju za to, že stojí pri nás či už v ťažších, alebo tých veselších životných chvíľach.