7 tipov ako si vieš zarobiť peniaze bez akýchkoľvek prvotných nákladov.

3820x

Dostávam od vás kopec dotazov na rozbehnutie podnikania bez financii, bohužiaľ ja nemám neobmedzený časový priestor na to, aby som sa každému z vás venoval osobne, preto som dal dokopy pár tipov ako by ste vedeli rozbehnúť svoje zárobkové činnosti aj bez vstupných nákladov.

Nejedná sa o klasické podnikanie, ale na začiatok si myslím že má zmysel nad nimi pouvažovať a možno aj motyka vystrelí a z niekoľkých z vás sa stanú podnikatelia na plný úväzok aj za pomoci týchto tipov.

Poďme pekne po poriadku:

Ak ti niečo zavadzia, kľudne to predaj niekomu, komu sa naša vec hodí

Všetko nepotrebné sa môže niekomu zísť a hlavne by človek ani neveril, za čo sú ľudia ochotní si zaplatiť. Starý mobil, alebo iná starožitná elektronika stále oslovuje ľudí, ktorí ju používali za svojich mladých čias. Skúsiť šťastie môžeš napríklad tu bazár.sk.

Máš priestor na prenájom svojho bytu, prípadne aspoň jednej izby?

Super vec je taký airbnb.com. Stačí sa zaregistrovať a uvidíš sám, ako sa môžu kšefty rozbehnúť. Airbnb ponúka priestor a krátkodobý prenájom každému, kto má voľnú izbu, byt alebo aj celý rodinný dom. Existuje kopec ľudí, komu by sa takýto vás priestor mohol hodiť na rýchle prespanie či rýchlu dovolenku.

Ponúkni svoje zručnosti na najznámejšej sieti na Slovensku jaspravim.sk.

Stačí sa pozrieť na web a sám zistíš, či máš nejaké schopnosti či zručnosti, ktoré ponúkajú aj iní záujemcovia a nechaj sa inšpirovať ich inzerátmi ale hlavne sa skús odlíšiť od ostatných. Nemusí to byť cenou, ale nejakou špecialitou či zručnosťou, ktorú nikto iní neponúka. Je dôležité zaujať a osloviť toho správneho potencionálneho zákazníka.

Zarábaj na recenziách!

Výborný nápad ako si zarobiť za čítanie a recenzovanie napríklad filmu či inej služby. Zaujímavé zarábanie ak máš veľa voľného času a nevadí ti písať recenzie alebo sa zúčastňovať rôznych prieskumov. Viac informácii si nájdeš na inboxdollars.com.

Baví ťa fotografovanie?

Zarábaj na svojom koníčku ak si foto-nadšenec. Existujú fotobanky ako napríklad shutterstock, ktoré radi zverejnia tvoje fotografie a ty už len čakáš na príjem z tvojej záľuby. Čím viac fotografii pridáš, tým väčšiu šancu máš že ti niekto tvoje fotografie kúpi.

Máš umeleckého ducha?

Skús tvoriť umenie… Či už maľovaním obrazov, alebo vytváraním nejakých sôch či dizajnového nábytku, prípadne ťa baví dizajn interiérov alebo napríklad záhrad? Všade naokolo sa nájde kopec ľudí, ktorých by mohli osloviť tvoje zručnosti, len sa treba snažiť a treba hlavne začať niečo robiť a výsledok sa dostaví.

Kurz je TOP.

Ak existuje niečo čo ťa baví, je veľká šanca že nájdeš niekoho, kto postráda presne také zručnosti či informácie, ktoré sú tvojou záľubou a koníčkom. AK sa ti podarí natočiť či napísať celú kurz, más vyhraté. Takéto služby je potrebné podporiť vlastným blogom, kde budeš zverejňovať všetky zaujímavosti, ktoré sa týkajú tvojich kurzov a ak to bude hodnotný obsah, získaš si rýchlo svojich čitateľov, ktorí budú ochotní zaplatiť za tvoje služby či už kurzu, alebo samotnej konzultácie. Blog zdarma je možné si založiť napríklad na blogger.com.

Na záver by som chcel povedať len jednu vec. Neseďte na zadku a nečakajte kto vám čo prinesie, poradí alebo zabezpečí. Spoľahnúť sa najlepšie viete len sami na seba a ak zistíte, že je možné spojiť koníčka s podnikaním a aj sa vám to podarí, nie je asi lepšia odmena ako sa stať sám sebe pánom a byť nezávislý na nikom ďalšom.

Držím vám všetkým palce a ak budete potrebovať nejakú radu vo vašom podnikaní, neváhajte sa spýtať.

Zároveň mám jeden TIP pre tých, ktorí už rozbehli nejaké to svoje podnikanie a hľadajú možnosti ako sa zviditeľniť na webe a zišla by sa im návštevnosť. NAVSTEVNOST WEBU je to môj ďalší projekt, veľa vecí je dostupných zdarma, tak sa nechajte inšpirovať mojimi radami aj v samotnej návštevnosti a v nastavení webu. Zaujímavá technika je nechať inšpirovať sa u svojej konkurencie… videli ste už ZLATOKOPKU?