Novostavby Bratislavský kraj, kde hľadať správne informácie

2860x

Ako zrejme viete, najviac sa predáva a kupuje v bratislavskom kraji, hlavne čo sa týka nehnuteľností. Nie je to len kvôli jeho veľkosti, ale hlavne vďaka obrovskému dopytu po bývaní v Bratislave a okolí. Nájdete tu mnoho novostavieb, luxusných projektov v centre, menších či väčších bytov, ale aj rodinných domov a chalúp v okolitých satelitných mestečkách a obciach. Nehnuteľnosť je najlepšie a najdôveryhodnejšie kúpiť si cez realitnú kanceláriu, no dá sa to aj priamo od majiteľa, cez rôzne portály s nehnuteľnosťami. V každom prípade si treba dať pozor, a overiť si mnoho vecí. V tomto článku sa na to spolu pozrieme.

Bazoš – domy Šamorín

Šamorín je menšie mesto na juhozápade Slovenska, nie ďaleko od Bratislavy. Toto mesto má podobne ako celý región slovensko – maďarský ráz, mierne podnebie a peknú prírodu. Nájdete tu mnoho cyklotrás, parkov, historických kostolov ale aj vinoték. V tejto oblasti sa darí vínu, a vďaka tomu, že sa tu dorozumiete aj maďarsky, mesto sa stalo vyhľadávaným centrom pre maďarských Slovákov. Výhodné, aj staršie domy nájdete práve na Bazoši, za dobré ceny. Môžete tam nájsť domy, ktoré sa predávajú cez realitnú kanceláriu ale aj priamo od majiteľa. Ak zvažujete kúpu, treba sa dom dôkladne prezrieť, najmä ak sa jedná o staršiu stavu. Na prehliadku si môžete prizvať aj experta, ten vám potvrdí nielen adekvátnosť ceny ale aj technický stav domu.

Bazoš - domy Šamorín
Bazoš – domy Šamorín

Bazoš – domy Kvetoslavov

Kvetoslavov je ďalšia rýchlo a dynamicky sa rozvíjajúca obec, kde našli svoj stály domov aj „cezpoľní“ obyvatelia, a niekedy aj z ďalekého okolia. Láka ich príjemné podnebie a poloha, blízko Dunajskej Stredy a Bratislavy. Ideálne pre rodiny s deťmi, ktoré nechcú žiť priamo v meste, no stále potrebujú byť blízko. Obec má len niečo vyše tisíc obyvateľov, no d budúcnosti sa bude rozvíjať aj vďaka priaznivým cenám nehnuteľností. Na Bazoši nájdete tiež novostavby, ako aj staršie domy v tejto obci. Výhodou je určite aj pozemok, ktorý získate spolu s domov. Pred kúpou domu si radšej overte aj jeho katastrálne vysporiadanie, a teda či sa v budúcnosti neplánuje ďalšia výstavba priamo v blízkosti domu a podobne. Všetky informácie si môžete zadarmo overiť na katastrálnom úrade.

Bazoš - domy Kvetoslavov
Bazoš – domy Kvetoslavov

Radovka – Záhradky Senec

Senec je ďalšia skvelá lokalita pre mladé rodiny. Blízko Bratislavy, v okolí Seneckých jazier a peknej prírody nájde svoje bývanie mnoho rodín. Radovka, alebo aj radová výstavba v mestskej časti s názvom Záhradky je ideálna časť pre tých, ktorí túžia po komfortnom bývaní s vlastnou záhradou, a zároveň blízko centra. Radová zástavba v podobe menších domov pre rodiny je v predaji, a vo výhodných cenách. Na dvoch podlažiach nájdete všetko, čo potrebujte na príjemné bývanie. Terasa, záhradka a všetko vybavenie ako je podlahové kúrenie, plastové okná, protišmyková dlažbu, elektrická inštaláciu a mnoho iného je súčasťou radovej výstavby.

Radovka - Záhradky Senec
Radovka – Záhradky Senec

Byty Šamorín – novostavby

V Šamoríne nájdete okrem domov, aj byty v novostavbách za atraktívne ceny. Mestské štvrte ako stvorené na komunitné bývanie so všetkými jeho výhodami. To znamená hotový byt do ktorého sa stačí už len nasťahovať, v blízkosti centra, a so skvelou občianskou vybavenosťou. Tieto projekty sú skvelé pre ľudí, ktorí potrebujú svoju bytovú otázku vyriešiť rýchlo a elegantne.

Byty Šamorín – novostavby
Byty Šamorín – novostavby

Domy na predaj – Bratislava a okolie, novostavby

Ak hľadáte najväčšiu ponuku novostavieb, nájdete ich jednoznačne v Bratislave a okolí. Investori sa s projektmi skutočne vyhrali, pretože dnes je konkurencia veľmi vysoká. V ponuke tak nájdete pre seba novostavbu s klasickým vybavením ale aj ultra luxusné stavby. Treba sa však pripraviť na vysoké ceny, čím viac sa približujeme k centru mesta. Je to logické, no vždy si môžete cenu nechať overiť aj nezávislým expertom.

Domy na predaj - Bratislava a okolie, novostavby
Domy na predaj – Bratislava a okolie, novostavby

Kvetoslavov – novostavby domy

Za posledné dva roky sa zvýšil predaj novostavieb aj v obci Kvetoslavov. Mnoho mladých rodín sa sem rozhodlo presťahovať z vyššie uvedených dôvodov. Preto sa zvýšili aj ceny v tejto obci, a treba sa si dať pozor na niektoré predražené novostavby. Ako sme si už povedali, pri prehliadke domu si môžete prizvať na nezávislé zhodnotenie aj vlastného experta, alebo ako býva zvykom pri hypotékach, banka posiela svojho vlastného finančného experta na posúdenie. Ak keď sa vám novostavba zapáči, vždy treba dať šancu a ísť si prezrieť aj ďalšie stavby, a posúdiť ceny v rôznych lokalitách.

Kvetoslavov - novostavby domy
Kvetoslavov – novostavby domy

Novostavby bratislavský kraj

Dalo by sa povedať, že v Bratislave a okolí rastú novostavby ako huby po daždi. Na čo si dať pozor pri kúpe? Treba si  určiť finančný strop, za ktorý nie ste už ochotní ďalej ísť. Je to dobré na to, aby ste sa finančne nezruinovali. Určite si vyšší strop, aby ste potom nemuseli ľutovať, že pre pár tisíc eur vám ušiel vysnívaný dom. Určite si urobte aj prieskum trhu v danej lokalite, aby ste vedeli aké sumy očakávať. Neviažte sa striktne len na jednu lokalitu, ale dajte šancu viacerým. Vyberte si napríklad tri preferované lokality, a choďte ich prezrieť všetky. Za prezretie predsa nič nedáte. Pri novostavbe si dom kupujte výlučne cez realitnú kanceláriu. Je to oveľa jednoduchší proces a ušetríte si aj rôzne papierovačky. Keď sme už pri byrokracii, nezabudnite si overiť právny stav nehnuteľnosti, čo by vlastne malo byť aj súčasťou znaleckého posudku. A posledný tip navyše – pri kúpe novostavby sa pýtajte aj na celkové náklady údržby novostavby a susedstvo, čo sa plánuje a chystá, ale aj to, akých budete mať susedov. Informácie sú na nezaplatenie.

Novostavby bratislavský kraj
Novostavby bratislavský kraj