Ako začať podnikať od nuly

3888x

Túžite sa osamostatniť, stáť na vlastných nohách, nerobiť pre iného, ale pre seba? Jedinou možnosťou je začať podnikať. Nápadov máte plnú hlavu, ale s peniazmi je to horšie. Začať podnikať od nuly je síce náročné, ale nie nemožné. Veď šikovným šťastie praje a pri troche šťastia môže byť aj z vás úspešný podnikateľ.

ako začať podnikať od nuly

Je pre vás podnikanie to pravé?

Iste vás často naštve šéf a nerozumiete si príliš s kolegami. Napriek tomu nehádžte flintu do žita a nevrhnite sa bezhlavo do podnikania. Podnikanie nie je určené pre každého. Na jednej strane stojí sloboda a na druhej neustále riziko neúspechu. Ako podnikateľ nebudete mať každý mesiac stály príjem. Môže sa stať, že niektoré mesiace v roku zarobíte viacej peňazí a následne budete pol roka živoriť. Musíte byť predvídaví, byť dobrí v tom, čo robíte a mať neustále pripravenú finančnú rezervu. Založiť si živnosť je jednoduché, ale zarábať peniaze o niečo zložitejšie.

Zistite, čo ľudia potrebujú

Najväčšou istotou úspešného podnikania je prísť na trh s niečím, čo absentuje alebo čoho je málo. Rozprávajte sa so svojimi známymi, čítajte diskusné fóra a zamyslite sa nad tým, čo sa bude dobre predávať. Začnite podnikať tam, kde máte zázemie a prehľad o potrebách ľudí. Ak sa rozhodnete pre podnikanie vo sfére, ktorá momentálne prekvitá a je in, musíte sa niečím od ostatných odlíšiť. Ponúkať tú istú vec iným spôsobom – kvalitnejšie, rýchlejšie, lacnejšie. Pravdou je, že dobrý nápad je niekedy viac ako stovky eur na rozbeh biznisu. 

Nemajte veľké očakávania

V prípade, že nemáte peniaze nazvyš, je lepšie začať podnikať v malom. Nečakajte, že od prvého mesiaca budete zarábať veľké peniaze. V poslednom období sa presunul obchod do virtuálneho sveta. Buďte on-line a úspech sa dostaví. Napríklad môžete predávať tovar, ktorý budete prvé mesiace skladovať doma, v garáži či v obývačke. Pár mesiacov neporiadku a obývačku plnú škatúľ prežijete. Ušetríte náklady na skladové priestory a na poštu zájdete bez problémov aj sami. Na internete môžete predávať aj svoje služby. Málokto sa o vás dozvie, ak nebudete investovať do on-line reklamy. Letáky väčšinou končia v koši, ale trefná a dobre cielená reklama na sociálnych sieťach dokáže prilákať množstvo potenciálnych klientov. 

Požičajte si

Nebojte sa požičať si peniaze z banky. Ak máte naozaj dobrý nápad, investícia do podnikania sa vám rýchlo vráti a pôžičku splatíte za pár mesiacov. Požiadať o peniaze nemusíte len banku, ale aj známeho, ktorý má financie a bude vašim tichým spoločníkom. Platí to predovšetkým pre tých z vás, ktorí sú v niečom naozaj dobrí, ale nemajú dostatok peňazí na rozbehnutie biznisu. Požičať si nemusíte len peniaze, ale aj prvotnú myšlienku. Nehovoríme tu o kopírovaní existujúceho produktu alebo služby, ale o niečom, čo vás zaujme, rozumiete danej sfére a dokážete ju robiť novým spôsobom.

Máte už svoj web a hľadáte spôsob ako získavať návštevnosť vášho webu?

Ak viete ako na to, je to pomerne jednoduché! Pozrite sa na to, ako si viete sami a svojpomocne zvyšovať návštevnosť a stále na tom pracovať: